ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

IX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

 

W dniach 14 – 23 września 2015 roku w Pałacu Kultury Zagłębia odbywał się IX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka. Konkurs upamiętniał światowej sławy kompozytora pochodzącego z zagłębiowskiego miasta – Dąbrowy Górniczej. Muzyk -Michał Spisak, pomimo wielu życiowych przeciwności, udowodnił, że talent poparty ciężką pracą wynosi na szczyty. Jego sukces miał wymiar międzynarodowy. Prezydent Dąbrowy Górniczej podkreślał w swej przemowie, że organizując konkurs chcemy uczcić pamięć i oddać hołd wielkiemu talentowi kompozytora. W rywalizacji brali udział młodzi muzycy, którzy nie ukończyli jeszcze 29 lat. Uczestnicy z  Francji, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Kanady, Belgii, Kuby, Japonii, Węgier, Rosji oraz Polski grali na harfie, kontrabasie, puzonie i tubie. Uczniowie ZST z klasy IE i IEB 25września 2015r. uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród oraz koncercie laureatów.

Justyna Renkowska - doradca zawodowy ZST