ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Recital Mariana Opani pn. „Moje fascynacje”

13 października 2015r. młodzież Zespołu Szkół Technicznych pod opieką doradcy zawodowego ZST – mgr J. Renkowskiej uczestniczyła w recitalu Mariana Opani, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej.Marian Opania to polski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Występuje m. in. w Teatrze Ateneum w Warszawie. Ukończył warszawską PWST w 1964r. Po raz pierwszy wystąpił w filmie w 1962 r. Do jego najbardziej znanych kreacji aktorskich należą role w „Rozmowach kontrolowanych”, „Piłkarskim pokerze” , czy „Pajęczarkach”. Widzowie małego ekranu Mariana Opanię kojarzą z ról „Na dobre i na złe” oraz „Prawo Agaty”.

 

Recital był różnorodnym „coctailem” ulubionych utworów aktora, które go fascynowały. Pojawiły się celne monologi pióra Antoniego Słonimskiego, frywolne teksty Marcina Wolskiego. Opania śpiewał  piosenki Jacques’a Breli, pieśni Bułata Okudżawy, Władimira Wysockiego, Wojciecha Młynarskiego, Jana Wołka, Jerzego Satanowskiego.