Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.
W dniach od 16 listopada do 20 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się kolejna, VIII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Szkoła uczestnicząc w projekcie:
- daje uczniom niepowtarzalną okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach, wspierających i promujących postawy przedsiębiorcze
- umożliwia bezpośrednie zapoznanie się ze specyfiką zawodów wykonywanych w pobliżu miejsca zamieszkania oraz specyfiką rynku pracy w najbliższej okolicy
- stwarza szansę zweryfikowania wyobrażeń uczniów na temat zawodów wykonywanych w pobliżu miejsca zamieszkania
- w ciekawy sposób realizuje zadania w zakresie planowania kariery zawodowej uczniów i wejścia na rynek pracy.

Do Zespołu Szkół Technicznych zostali zaproszeni na spotkania z uczniami przedstawiciele z:
Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu
Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych w Katowicach
Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej

Liczna grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” w spotkaniach organizowanych w Wyższej Szkole Biznesu.

W ramach obchodów tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczennice kl. III E Technikum Nr 4 w składzie: NATALIA KOPCZYŃSKA, PAULINA MAJKA i EWELINA MALISZEWSKA wzięły udział w konkursie „Przedsiębiorczy uczeń na lokalnym rynku pracy”.
Cel konkursu to rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką przedsiębiorczości  w lokalnym środowisku oraz rozpowszechnienie pomysłów i twórczych działań, korzystnych dla kształtowania cech przedsiębiorczych i przyszłej kariery zawodowej.

Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce.

Gratulujemy !!!

Uczniowie naszej szkoły w składzie: WIOLETA TARAPACZ, KRYZSZTOF NOWAK KACPER KACZMARCZYK i DOMINIK PAŁYS przystąpili do        V edycji projektu edukacyjnego dla młodzieży pn. „Liga Młodych Przedsiębiorców”.
Przedsięwzięcie ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego współdziałania w grupie, zdobywania nowych doświadczeń oraz prezentowania swoich umiejętności.