ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Lekcja geografii w Muzeum Śląskim

Żyjemy na terenie mocno uprzemysłowionym, w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Od wielu lat przemysł kształtował tu ludzkie życie i środowisko przyrodnicze. Zmiany, jakie zaszły w przemyśle i warunkach życia tutejszej ludności, doprowadziły do zamknięcia niektórych zakładów przemysłowych. Ich opuszczone budynki niszczeją, chociaż w wielu przypadkach mają ciekawą formę i lokalizację.

Czy można coś z tym zrobić? Na to pytanie odpowiedzieli tegoroczni maturzyści, biorąc udział w lekcji geografii w Muzeum Śląskim w Katowicach. Temat lekcji: ,,Przemyśl przemysł. Rewitalizacja w teorii i praktyce”. Na zajęciach mieli okazję wykazać się pomysłowością i wyobraźnią, nadając nowe życie starym budynkom przemysłowym w słowach. Projekty wymagały graficznego rozplanowania starych nieużywanych budynków przemysłowych i rozpisania ich funkcji. Na zdjęciach dowody zaangażowania w rewitalizację Górnego Śląska.

Lekcja geografii w Muzeum Śląskim

Lekcja geografii w Muzeum Śląskim

Lekcja geografii w Muzeum Śląskim