ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka przedmiotowo-turystyczna do Trójmiasta

 

 

W dniach 15-17 marca br. odbyła się wycieczka szkolna klasy IE do Trójmiasta. Młodzież naszej szkoły rozpoczęła wycieczkę przejazdem nowym pociągiem Pendolino do Gdyni.Przejazd zajął nam jedynie 6 godzin w bardzo komfortowych warunkach. Na pokładzie pociągu zostaliśmy poczęstowani kawą i herbatą.

Po dotarciu do Gdyni zamieszkaliśmy w szkolnym schronisku młodzieżowym, które znajduje się w pobliżu stoczni. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie nabrzeża portowego wraz ze stojącymi tam statkami. Podziwialiśmy Dar Pomorza oraz Błyskawicę. Następnie wybraliśmy się do Akwarium Gdyńskiego. Niestety w pierwszym dniu pogoda nas nie rozpieszczała. Pomimo tego wyszliśmy na spacer nad brzeg morza.

Na drugi dzień odbyła się wycieczka przedmiotowa do Bałtyckiego Terminala Kontenerowego Gdynia. Po krótkim przeszkoleniu BHP po zakładzie oprowadzał nas Pan Michał Kużajczyk – kierownik marketingu. Poznaliśmy wszystkie szczegóły pracy w BTK i mieliśmy możliwość z bliska zobaczyć funkcjonowanie zakładu.

Po obiedzie kolejnym punktem programu wycieczki był Sopot. Wybraliśmy się na sesję zdjęciową na molo, a następnie przeszliśmy na Mondziak i jego atrakcje. Nie zabrakło również tradycyjnego moczenia stóp w morzu.

Trzeciego dnia, w drodze na lotnisko w Gdańsku, zatrzymaliśmy się w Starym Mieście w Gdańsku, gdzie młodzież mogła podziwiać jego uroki.

O godzinie 15.00 z wystartowaliśmy z Portu lotniczego im. Lecha Wałęsy samolotem Ryanair. Po 45 minutach wylądowaliśmy w Krakowie, skąd busem przejechaliśmy do Dąbrowy Górniczej.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy firmie Baltic Container Terminal Gdynia za możliwość zwiedzenia zakładu i mamy nadzieję, że w kolejnym roku uda nam się powtórzyć wycieczkę.

 

zobacz galerię zdjęć