ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wirtualna wycieczka z OCULUSEM - Zainstaluj się w ZST

22.04.2016 r. do Zespołu Szkół Technicznych po raz kolejny zawitali przedstawicie naszego największego zakładu partnerskiego czyli ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej.

Celem spotkań jest możliwość zapoznania, przybliżenia i oswojenia uczniów, potencjalnych przyszłych pracowników, z największym producentem stali w Polsce.

Tym razem uczniowie znaleźli się tuż przy wielkim piecu hutniczym dzięki mocy wirtualnej rzeczywistości. Gogle Oculus Rift i wizualizacja wykonana na podstawie zdjęć i planów konstrukcyjnych wielkiego pieca sprawiała, że mieliśmy możliwość zobaczyć go z perspektywy pierwszej osoby.

W momencie założenia gogli mamy uczucie, że zniknęliśmy z korytarza szkolnego i jesteśmy w świecie, który widzimy w tej chwili, możemy dotknąć wielkiego pieca. Każdy ruch naszej głowy to nasz ruch w wirtualnym świecie, wrażenie jest niesamowite. Za pomocą Pada możemy się swobodnie poruszać, na przykład obejść wielki piec dookoła i zajrzeć w miejsca, do których wstępu nie ma…

Wirtualna wycieczka z OCULUSEM - Zainstaluj się w ZST

 

Wirtualna wycieczka z OCULUSEM - Zainstaluj się w ZST