ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach - Pyrzowicach

Dnia 25 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych uczący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej na lotnisko.

Jako pasjonaci wszystkiego co związane z lotniskami i samolotami, mieli możliwość zapoznania się  z tajnikami pracy lotniska oraz wszystkich służb lotniskowych, zaznajomili się  z zasadami funkcjonowania  oraz procedurami obowiązującymi na lotnisku.

 

Zwiedzili halę odlotów oraz zobaczyli jak wygląda procedura odprawy pasażerów przed wejściem na pokład. Następnie sami zostali poddani kontroli bezpieczeństwa. Po wejściu do  strefy zastrzeżonej zobaczyli miejsca, do których dostęp ma na co dzień niewiele osób.

Na tarasie widokowym oraz płycie lotniska podziwiali startujące i lądujące samoloty. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie funkcjonującego niespełna rok terminala C, czyli hali przylotów i spotkanie z przedstawicielem Straży Granicznej.

Uczniowie mogli poznać specyfikę pracy w wymarzonym zawodzie i zweryfikować swoje wyobrażenia o nim.

Podczas wycieczki nie zabrakło też czasu na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - Pyrzowicach

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - Pyrzowicach

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - Pyrzowicach

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - Pyrzowicach

 

Było bardzo ciekawie i miło, a przecież to dopiero początek ….