Wyłoniono zwycięzców ze szkół gimnazjanych

W dniu 29.05.2017r już po raz piąty w Zespole Szkół Technicznych odbył się konkurs dla gimnazjów promujący nauki ścisłe „Technika nie taka trudna jak myślisz”. Celem konkursu jest również popularyzacja wiedzy technicznej wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia z szeroko rozumianej techniki oraz zadania logiczne z matematyki. W konkursie brało udział 28 gimnazjalistów 5 gimnazjów  z Dąbrowy Górniczej.

Uczniowie pracowali w  zespołach dwuosobowych.

W tym roku najlepszym zespołem okazał się zespół z gimnazjum nr 8 w Dąbrowie Górniczej, gdzie uczniowie wywalczyli I miejsce. Na podjum stanął również zespół z gimnazjum nr 5 oraz z gimnazjum nr 9 w Dąbrowie Górniczej.

Klasyfikacja zespołowa:
I miejsce gimnazjum nr 8 w składzie Bartosz Kucharz i Szymon Rabikowski
II miejsce gimnazjum nr 5 w składzie Cezary Łaszczyca i Kacper Karcz
III miejsce gimnazjum nr 9 w składzie Michał Pawlik i Mateusz Moskal

Nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn ufundował Dyrektor ZST,  oraz Wydział Promocji Oświaty UM.

Organizatorami konkursu były mgr Sylwia Knapik – Siemońska oraz mgr inż. Katarzyna Szczepańska

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!