ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

II Międzyszkolny Konkurs Travel with English już za nami

2 czerwca 2017 w Zespole Szkół Technicznych odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 6 dąbrowskich gimnazjów, w tym gimnazjum nr 3 w Będzinie i gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Celem Konkursu było popularyzowanie języka angielskiego wśród młodzieży w zakresie tematyki związanej z podróżowaniem i turystyką.

Poziom Konkursu był bardzo wyrównany. Nagrodzono 5 uczniów z największą liczbą punktów. Cenne nagrody książkowe i gadżety ufundował Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych oraz Wydawnictwo Pearson. Laureaci tegorocznej edycji to:

I miejsce         Paweł Wojdas (39.5 pkt tj. 79%)                 Gimnazjum nr 5

II miejsce       Aleksandra Klich (38,5 pkt tj. 77%)             Gimnazjum nr 5

III miejsce      Eryk Czamara (38  pkt tj. 76%)                     Zespół Szkół Sportowych

Wyróżnienie  Marta Kołodziejczyk (36 pkt tj. 72%)          Gimnazjum nr 16

Wyróżnienie  Michał Kuś (35.5 pkt/ tj. 71%)                       Gimnazjum nr 9

Organizacja konkursu jest cenną inicjatywą, ponieważ stwarza szansę na zainteresowanie się językiem angielskim w sytuacjach komunikacyjnych i sprawdzenie poziomu językowego. Dodatkowo gimnazjaliści mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, w szczególności z kierunkiem Technik eksploatacji portów i terminali. Uczniowie przygotowali scenki sytuacyjne z lotniska. Wykorzystano materiały promocyjne oraz umożliwiono zwiedzanie budynku szkoły oraz zapoznanie się z bazą dydaktyczną.

Konkurs zorganizowała mgr Anna Cieślik we współpracy z  następującymi nauczycielami: M. Małagowską, A. Michalczyk, A. Włodarską, J. Renkowska, A. Muchą.

 

 


zapraszamy do galerii zdjęć