Drukarka i skaner 3D dla Zespołu Szkół Technicznych

W ramach programu edukacyjnego "Zainstaluj się" do naszej szkoły trafiła drukarka i skaner 3D.

Najnowocześniejsze rozwiązania MakerBot Replicator 5th Generation wyznaczają zupełnie nowe standardy na rynku drukarek 3D. Nowy układ sterowania, powiększona przestrzeń robocza, komunikacja Wi-Fi i zdalny podgląd dzięki wbudowanej kamerze to tylko niektóre udogodnienia wyróżniające tę drukarkę 3D. Dopełnieniem najwyższej klasy drukarek 3D MakerBot jest dedykowane, fabryczne oprogramowanie, zoptymalizowane specjalnie do pracy z urządzeniami firmy MakerBot. Łączy w sobie niezwykłą intuicyjność obsługi z wysoko zaawansowanym, opatentowanym algorytmem sterowania, dzięki czemu pozwala na wydajną pracę zarówno początkującym użytkowników jak i doświadczonym profesjonalistom. Dzięki MakerBot DESKTOP w zaledwie kilka minut uczniowie przygotują model do druku 3D. System automatycznie oblicza czas druku oraz zużycie materiału. Pozwala również na tworzenie własnych profilów ustawień, np. dla różnych materiałów oraz typów geometrii.

Wraz z drukarką uczniowie mogą używać skanera 3D. MakerBot Digitizer to biurkowy skaner 3D o uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu możemy w szybki i łatwy sposób przekształcić rzeczywisty przedmiot w cyfrowy model 3D i następnie poddać go edycji, a także wydrukować na drukarce 3D. Do zestawu dołączono materiały eksploatacyjne w postaci tworzyw sztucznych PLA i PLA HD.

W poprzednich edycjach programu "Zainstaluj się" ArcelorMittal zasponsorował naszej szkole frezarkę uniwersalną z odczytem cyfrowym parametów nastaw i pracy, automatyczną piłę do cięcia metali, stanowisko oraz wyposażenie do ćwiczeń z układami sterowania pneumatyki i elektropneumatyki.

Przez ostatnie lata młodzież naszej szkoły , na podnoszenie swoich kwalifikacji, otrzymała sprzęt o wartości 65 000 zł.

Dziękujemy.