ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Zebranie Rady Pedagogicznej

Zebranie Rady Pedagogicznej rozpoczynające rok szkolny 2018/19 odbędzie się 31 sierpnia 2018 o godz.10.00 .
Wybory Społecznego Inspektora Pracy odbędą się 31 sierpnia 2018 o godz. 13.00 .

Odbiór dokumentów Europass

Osoby, które brały udział w wyjeździe do Hiszpanii, w ramach programu Erasmus+, proszone są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej po odbiór Europassów, w godzinach od 8.00 do 15.00.

Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicą

Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicąHandel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. To przestępstwo polegające na odebraniu wolności tym, którzy padają jego ofiarą i wykorzystaniu ich w celu osiągnięcia korzyści. Ludzie w trudnym położeniu, słabo wykształceni, bezrobotni, nie mający wystarczających środków do życia, a także wszyscy ci, którzy planują wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia są szczególnie narażeni na próbę zwerbowania ich przez grupy przestępcze trudniące się handlem ludźmi.

Czytaj więcej...

Pieluszka dla Maluszka

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej brali udział w czwartej edycji akcji "Pieluszka dla Maluszka" prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Akcja na terenie naszej szkoły została przeprowadzona we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Katowice. Opiekunami akcji były: Danuta Zasada - Seweryn i Joanna Jędryczek. Nasza wspólna praca z pewnością pomoże polepszyć los najmłodszych w domach dziecka, hospicjach i domach samotnej matki.

Czytaj więcej...

Program „Dobry Start”

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów.

Termin składania wniosków do 1.07.2018 do 30.11.2018.

Czytaj więcej...

I miejsce w miejskim konkursie "Z naukami przyrodniczymi i matematyką na Ty"

Z naukami przyrodniczymi i matematyką na Ty Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasza drużyna w składzie: Julia Świątek z klasy I E i Patryk Stawiarski z klasy III A, zajeła I miejsce w miejskim konkursie interdyscyplinarnym "Z naukami przyrodniczymi i matematyką na Ty". Konkurs odbył się dnia 6 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami aż z pięciu przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, geografia i biologia. Serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

VI EDYCJA GIMNAZJADY „Technika nie taka trudna jak myślisz”

29 maja 2018r o godzinie 9.00 uczniowie dąbrowskich gimnazjów rozpoczęli zmagania konkursowe. Konkurs obejmował rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, uzupełnienie krzyżówki z zagadnień zagadnień technicznych oraz rozwiązanie zadania logicznego z matematyki.

Czytaj więcej...

III edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English

III edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English

28 maja 2018 w Zespole Szkół Technicznych odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English. W konkursie zmierzyli się uczniowie oddziałów gimnazjalnych z dąbrowskich i sosnowieckich szkół podstawowych, w tym po raz pierwszy Szkoła Podstawowa nr 47 z Sosnowca, z której aż trzech uczniów zostało laureatami Konkursu.

 

 

Czytaj więcej...

Uczniowie ZST najlepsi w mieście. X Miejski Turniej Języka Angielskiego

Uczniowie ZST najlepsi w mieście. X Miejski Turniej Języka Angielskiego

Dnia 25 maja 2018 drużyna Zespołu Szkół Technicznych w składzie Konrad Dorobisz, Wojciech Usak oraz Damian Pleszek wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne w jubileuszowym X Miejskim Turnieju Języka Angielskiego, który odbył się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego.

 

 

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny: Historia Dąbrowy Górniczej ''Przeszłość i Teraźniejszość'' Rozstrzygnięty!

Wyniki:

Szkoły Podstawowe z Oddziałami Gimnazjalnymi:

Czytaj więcej...