Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Już tradycyjnie - ZST wziął czynny udział w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Dnia 13.11.2018 odbyła się "Praktyczna lekcja przedsiębiorczości", która została przeprowadzona dla klasy Ic i IIa przez przedstawiciela Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Szkolny doradca zawodowy - mgr Sylwia Tatara rozpoczęła tym spotkaniem współpracę z niedawno powstałym inkubatorem i będzie ona dalej kontynuowana.

Naszą szkołę dnia 15. 11. 2018 r. w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odwiedziły, zaproszone przez Panią mgr J. Renkowską - przedstawicielki Banku Raiffeisen Polbank. Przeprowadziły dla uczniów ZST warsztaty dotyczące przedsiębiorczości, inicjowania i oszczędzania. W warsztatach, spotkaniach oraz rozmowach uczestniczyli uczniowie klasy IV E, IV EB, IE i III SM.

Również dnia 15. 11. 2018 r. w Wyższej Szkole Biznesu odbył się szereg inicjatyw związanych z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (wykłady, debata oksfordzka, szkolenia). Klasa 3E pod opieką mgr Agnieszki Muchy uczestniczyła w szkoleniu pt. "Nie stój - inwestuj!", które poprowadził dr Piotr Dąbrowski.

Dnia 16. 11. 2018 r. odbyły się Targi Pracy, które zorganizowała mgr Justyna Renkowska. Powiatowe Punkty Pracy z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Jaworzna przedstawiły uczniom oferty pracy. Pani Gabriela Kubasik omówiła charakter działalności MBP, a doradca zawodowy poprowadził warsztaty dotyczące rozmowy o pracę i bezrobocia. W Targach Pracy uczestniczyli uczniowie ZST, a zwłaszcza uczniowie klas 1E, 2E i 2SM.

Praktyczna lekcja Przedsiębiorczości

Raiffeisen Polbank 1