Konsultacje w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

• Od 25 maja br. umożliwiamy konsultacje dla uczniów klasy VIII szkoÅ‚y podstawowej.
  • Od 1 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
  • SzkoÅ‚y przy organizacji konsultacji uwzglÄ™dniajÄ… także wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
  • Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogÄ… korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.
Uczniu,
  • Otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych. Zapoznaj siÄ™ z ich harmonogramem.
  • Nie umawiaj siÄ™ na konsultacje, jeżeli jesteÅ› chory lub w Twoim domu przebywa ktoÅ› na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować siÄ™ do zaleceÅ„ sÅ‚użb sanitarnych i lekarza.
  • Jeżeli umówiÅ‚eÅ› siÄ™ na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgÅ‚oÅ› ten fakt odpowiednio wczeÅ›niej – nauczyciel bÄ™dzie mógÅ‚ zaprosić w zastÄ™pstwie innego ucznia.
  • Zabieraj do szkoÅ‚y wÅ‚asny zestaw podrÄ™czników i przyborów. W szkole nie bÄ™dziesz mógÅ‚ ich pożyczać od innych uczniów.
  • W drodze do i ze szkoÅ‚y korzystaj z osÅ‚ony na usta i nos oraz zachowuj dystans spoÅ‚eczny.
  • Przed wejÅ›ciem do szkoÅ‚y obowiÄ…zkowo zdezynfekuj rÄ™ce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania Å›rodków do dezynfekcji natychmiast umyj rÄ™ce.
  • Z szatni korzystaj wedÅ‚ug zasad ustalonych przez nauczyciela prowadzÄ…cego konsultacje.
  • BezwzglÄ™dnie stosuj zasady higieny: czÄ™sto myj rÄ™ce wodÄ… z mydÅ‚em i nie podawaj rÄ™ki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • Zwracaj uwagÄ™ na odpowiedni sposób zasÅ‚ania twarzy podczas kichania czy kasÅ‚ania. Stosownie zwracaj uwagÄ™ innym w tym zakresie.
  • Unikaj wiÄ™kszych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywajÄ…c na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoÅ‚y.
  • Jeżeli korzystasz z biblioteki szkolnej, wczeÅ›niej zapoznaj siÄ™ ze szczegółowymi zasadami wypożyczania książek – szkoÅ‚a na pewno je zmieniÅ‚a.

Â