ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!

Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!W tym roku uczniowie oraz nauczyciele uczestniczą w projekcie: "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!"

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Czytaj więcej...

Konkurs Tropiciele historii – poszukiwanie „Ludzi Solidarności”.

Konkurs Tropiciele historii – poszukiwanie „Ludzi Solidarności”.Tropiciele historii – poszukiwanie „Ludzi Solidarności”. Kartka do albumu przedstawiająca nieznanych świadków wydarzeń sprzed 40 lat.

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs Literacki "Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich".

Konkurs Literacki "Stan wojenny we  wspomnieniach naszych bliskich".Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału  w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM realizowanym w ramach projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY! skierowanym do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do WrocławiaW dniach 7-8 października 2021r. uczniowie klasy 3A i 3BC uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka uczniów ZST do Zakopanego i Kościeliska

Wycieczka uczniów ZST do Zakopanego i KościeliskaJesteśmy uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej i w dniach 5-7 października 2021 r. odwiedziliśmy miasto w południowej Polsce – Zakopane.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Projekcja filmu pt. "Żeby nie było śladów" w kinie Helios w Sosnowcu

"Żeby nie było śladów"Filmy takie jak "Żeby nie było śladów" Amerykanie zwykli określać mianem slow burner. Wymagają one od publiczności zainwestowania czasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Otwarta Akademia Nauki Wyższej Szkoły Biznesu - Wykład Inauguracyjny

Logo WSBOtwarta Akademia Nauki WSB to cykl zajęć popularyzujących naukę, mających na celu rozszerzenie programu kształcenia w szkołach średnich.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Zakopanego i Kościeliska

Wycieczka  do Zakopanego i  KościeliskaWe wtorek, wczesnym rankiem zebrała się młodzież dwóch klas , aby wyruszyć na oczekiwaną trzydniową wycieczkę w rejony naszych pięknych gór.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wyjście edukacyjno-integracyjne do kina

Plakat reklamujący film Mistrz8 października uczniowie klas 2A, 3EBg, 2E, 3Eg i 3SMA wybrali się do kina Helios, aby obejrzeć film „Mistrz” Macieja Barczewskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Zwiedzanie firmy ASTOR

Zwiedzanie firmy ASTOR przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie GórniczejW dniu 5 października 2021r. uczniowie klasy 3A i 2A uczestniczyli w wycieczce do Krakowa do firmy ASTOR.

 

 

 

Czytaj więcej...

X edycja projektu "Młodzi Jałmużnicy"

X edycja projektu "Młodzi Jałmużnicy"Wyróżnienie dla Szkolnego Koła Caritas

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do WarszawyW dniach 4 i 5 października uczniowie klasy 2C, 3Ag, 2E, 3SMA i 4C uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

 

 

 

Czytaj więcej...

Lekcja kulturoznawcza

Lekcja kulturoznawczaPo raz kolejny w naszej szkole odbyła się lekcja kulturoznawcza z języka niemieckiego,w której wzięli udział uczniowie klasy 1e oraz klasy 1bc.Uczniowie mieli okazję poznać bliżej kulturę Krajów Niemieckojęzycznych takich jak:Niemcy,Austria i Szwajcaria oraz dowiedzieć się różnych ciekawych informacji na ich temat. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni ocenami.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wsparcie finansowe w ramach programu „Aktywna Tablica”

Wsparcie finansowe w ramach programu „Aktywna Tablica”Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „AKTYWNA TABLICA”.

 

Czytaj więcej...

13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY!

Logo projektu: 13 grudnia 1981  - PAMIĘTAMY!„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 - Pamiętamy !”

 

 

Czytaj więcej...