13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY!

W tym roku szkolnym nasza placówka weźmie udział w projekcie zorganizowanym przez Śląskiego Kuratora Oświaty "Gdy gaśnie pamięć ludzka - dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!"

Celem projektu jest pielęgnowanie pamięci o stanie wojennym oraz promocja postaw patriotycznych, a także edukacja z zakresu historii Polski XX wieku. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych pod czujnym okiem nauczycieli przygotują miejsce patriotyczno-historyczne na temat wprowadzenia stanu wojennego. Ponadto, wezmą udział w pokazie filmu "Nie zabierajcie mamy", przeprowadzonych przez nauczycieli lekcjach historii z wykorzystaniem tek edukacyjnych poświęconych stanowi wojennemu. Powołany zespół nauczycieli przeprowadzi również dwa konkursy: literacki "Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich oraz konkurs plastyczno - literacki : "Tropiciele historii - poszukiwanie ludzi Solidarności".

Koordynator projektu: mgr Agnieszka Janikowska.

Zespół nauczycieli biorących udział w projekcie: mgr Małgorzata Nanuś, mgr Aneta Majdzik, mgr Agnieszka Janikowska.

Logo projektu: 13 grudnia 1981  - PAMIĘTAMY!