Koło Polskiego Czerwonego Krzyża w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej organizuje pomoc dla poszkodowanych podczas ataku na Ukrainę.

Koło Polskiego Czerwonego Krzyża w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych podczas ataku na Ukrainę.

Są to przede wszystkim: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, czyste / nowe ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestawy wielorazowych naczyń kuchennych (głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki), zapałki, baterie, zapalniczki, świece.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne. Zestawy medyczne: opatrunki, środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe, środki przeciwbólowe.

Zebrane produkty opiekun PCK – mgr Justyna Renkowska przekaże do Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej.