ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka do Strefy Kultury w Katowicach.

Uczniowie zwiedzili zrewitalizowany teren po kopalni "Katowice", na którym obecnie znajduje się jedno z najbardziej nowoczesnych i atrakcyjnych muzeów polskich. W kompleksie obserwowali także postęp prac renowacyjnych budynków dawnej kopalni, które obecnie stanowią obiekty muzeum, a także budynki NOSPR i Miedzynarodowego Centrum Kongresowego należące do najbardziej interesujących budowli współczesnej architektury.

Uczniowie w Muzeum Śląskim zwiedzili wystawę "Górny Śląsk na przestrzeni dziejów", Galerię sztuki polskiej 1800 - 1945 oraz po roku 1945 roku, Galerię plastyki nieprofesjonalnej i Laboratorium przestrzeni teatralnych. Podziwiali też panoramę Katowic z wysokości wieży widokowej będącej odrestaurowana windą szybu "Warszawa II" kopalni Katowice - obecnie jest to najbardziej rozpoznawalny symbol Muzeum Śląskiego.

 

Wycieczka do Strefy Kultury w Katowicach.

Wycieczka do Strefy Kultury w Katowicach.