ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2024

W tym roku w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Lwiątko Zespół Szkół Technicznych reprezentowało 3 uczniów technikum:

  • Mateusz Liczban z klasy 5A
  • Kamil Gąbka z klasy 3A
  • Nikodem Jagieła z klasy 3A

Konkurs fizyczny Lwiątko wzorowany jest na popularnym konkursie matematycznym Kangur. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Jest na to 75 minut. W 2001 roku nauczyciele „uniwersyteckiego” liceum we Lwowie wpadli na pomysł, aby według takich zasad jak w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki. Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę. Od 2019 roku organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków. Honorowym patronem konkursu jest m.in. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była nauczycielka fizyki Joanna Jędryczek.

 

uczniowie biorący udział w konkursie

zadania konkursowe

zadania konkursowe