ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Rejestr osiągnięć szkoły 2021-22

 

Lp.

Rodzaj działań

Termin

Uczestnicy

Opiekun

Uwagi np. zajęte miejsce

1.

Europejski Dzień Języków

27.09.21

Wybrani uczniowie z klas trzecich

Anna Cieślik

Aneta Majdzik

Monika Małagowska

 

2.

Próbna egzamin maturalny z matematyki

07.10.2021 r.

klasy IV C

MaritaSikora

 

3.

Akcja edukacyjna HAZARD nie daj się wciągnąć organizowana przez Kuratoria i Izby Administracji Skarbowych

19.10.2021 r.

uczniowie klasy:

3 BC, 3 Cg

   

4.

Akcja edukacyjna HAZARD nie daj się wciągnąć organizowana przez Kuratoria i Izby Administracji Skarbowych

20.10.2021 r.

uczniowie klasy:

3 A, 3 E, 3 Ag, 3 Eg, 3 EBg

   

5.

Udział w ogólnopolskim projekcie BohaterOn

01.10.2021-30.11.2021

Szkoła podstawowa-klasy 7,8

ZST:klasa 3bc,3a

Aneta Majdzik

Agnieszka Janikowska

 

6.

Udział w projekcie zorganizowanym przez Śląskiego Kuratora Oświaty “Gdy gaśnie pamięć ludzka - dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!”

   

Agnieszka Janikowska

Aneta Majdzik

Małgorzata Nanuś

 

7.

Wyjście do kina Helios na film pt. “Mistrz”

4.10.2021r

3Cg, 3BC, 1BC

Sylwia Knapik-Siemońska

Aneta Majdzik, Aleksandra Szyba, Katarzyna Szczepańska, Dariusz Jopek

 

8.

Wycieczka przedmiotowa do Muzeum Forda

6.10.2021r

3Cg, 4C

Sylwia Knapik-Siemońska

Dariusz Jopek

 

9.

Wycieczka przedmiotowo - turystyczna do Warszawy.

04.10.2021

Poszczególni uczniowie z klas 3Ag, 2C, 3E, 2E, 3SMA, 4C

Anna Cieślik

Joanna Jędryczek

Zbigniew Kolera

 

10.

Wycieczka przedmiotowa do Centrów Pokazowych ASTOR Robotics Center i ASTOR Innovation Room.

05.10.2021 r.

3A, 2A

Barbara Sakowska

Jarosław Chlebica

Aleksandra Wiewióra

Piotr Kaczmarzyk

 

11.

Wycieczka krajoznawczo - turystyczna do Wrocławia.

07-08.10.2021

3A, 3BC

Barbara Sakowska

Aneta Majdzik

Agnieszka Janikowska

Piotr Kaczmarzyk

 

12.

Wyjście edukacyjno-integracyjne do kina Helios na film pt. “Mistrz”. Wspólny posiłek oraz integracja w CH Pogoria.

08.10.2021

2A, 3EBg/2, wybrani uczniowie z klas 2E, 3Eg, 3SMA

Anna Cieślik

Joanna Jędryczek

Jarosław Chlebica

 

13.

X Powiatowy Konkurs Informatyczno - Fotograficzny “Moje wyjątkowe miejsce”

dla powiatów: Dąbrowa Górnicza, Będzin.

 

Termin przesyłania prac 03.12.2021r.

Rozstrzygnięcie Grudzień 2021r.

uczniowie Szkół

Podstawowych kl.IV-VIII i Szkół Ponadpodstawowych.

Barbara Sakowska

 

Kategoria fotografia SPP:

I miejsce - Jakub Nawrot kl.IIIa

II miejsce - Mateusz Liczban kl. IIIa

 

 

14.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

14.10.2021r

uczniowie klas 3Cg i 2EB

S. Knapik-Siemońska

S. Siwek

 

15.

Rozstrzygnięcie Konkursu na plakat promujący Europejski Dzień Języków

21.10.2021

uczniowie Technikum

Anna Cieślik

Aneta Majdzik

Monika Małagowska

I miejsce: K. Gramek (2E)

II miejsce: B. Wojnar (3Ag)

III miejsce: J. Bławat (2A)

wyróżnienie: K. Wiekiera (4C)

 

16.

I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników Virtual Reality.

26.10.2021

Filip Lubomski - 4C

Łukasz Skrzelowski - 4C

Dariusz Jopek

I miejsce ZST

17.

Próbny egzamin zawodowy kwalifikacja A-34

teoria 26.11.2021

praktyka

23.11.2021

uczniowie klasy 4E

Marta Góralska

Elżbieta Godyń

Iwona Wilk

 

18.

Projekcja filmu pt.”Żeby nie było śladów” J. P. Matuszyńskiego

04. 10. 2021

4AB, 4C

Monika Małagowska

Anna Derduła

Justyna Renkowska

Małgorzata Nanuś

 

19.

Wycieczka przedmiotowa do Kościeliska i Zakopanego

05-07. 10. 21

1BC, 2 EB i inni

Iwona Wilk

Justyna Renkowska

Danuta Bratek

 

20.

Projekt “Lekcje z ZUS”

październik- listopad 2021

2E, 3E, 3EBG, 3EG, 1SM, 3SMG, 3SMA

Justyna Renkowska

 

21.

Wykład inauguracyjny Otwartej Akademii Nauki pt. “Naucz się jak się uczyć” Radka Kotarskiego

30. 09. 2021

3EG

Justyna Renkowska

 

22.

Wykłady i warsztaty pt.”Centrum logistyczne”
i “Systemy identyfikacji radiowej”

19. 10. 2021

3EG, 3 EBG, 1E

Justyna Renkowska

 

23.

Promocja uczelni Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w Zespole Szkół Technicznych

19. 10. 2021

3EG, 3 EBG, 1E

Justyna Renkowska

 

24.

Warsztaty pt.”Czy każdy z nas ma predyspozycje aby zostać przedsiębiorcą?”

08. 11. 2021

3EG

Justyna Renkowska

Aleksandra Szyba

 

25.

Targi Pracy w ZST

09. 11. 2021

wybrane klasy, chętni uczniowie

Justyna Renkowska

Joanna Jędryczek

 

26.

Wykłady o bezpiecznej pracy za granicą

09.11.2021

3EG, 4E, 4AB, 3E

Justyna Renkowska

 

27.

Wykład pt.”Różnorodność w zespole jako klucz do zarządzania projektem?”

10.11.2021

3E

Justyna Renkowska

Jeremi Białas

 

28

Szkolny konkurs leksykalny z języka niemieckiego

17 maj 2022

klasy drugie,trzecie Technikum

Aneta Majdzik

Anna Derduła

Danuta Bratek

 

29

Szkolny konkurs historyczny “Historia zapisana w obrazach”

kwiecień 2022

chętni uczniowie ZST

Agnieszka Janikowska

Aneta Majdzik

 

30.

Wykład prof. dr hab. inż. Ryszarda Tadeusiewicza pt.”Archipelag sztucznej inteligencji”.

15.11.21

2C

Justyna Renkowska

Joanna Jędryczek

 

31.

Projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczący upowszechniania wiedzy o prewencji wypadkowej

19.10.2021 20.10.2021 21.10.2021

     

32.

Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w badmintonie

26.10.2021

reprezentacja szkoły

nauczyciele wf

 

I miejsce, awans do zawodów rejonowych

33.

IV Olimpiada z języka angielskiego

05.11.2021

25 uczniów Technikum

Anna Cieślik

Monika Małagowska

Jeremi Białas

I miejsce - Maciej Mika (4E)

II miejsce - Julia Cholewa (4E)

III miejsce- Daria Cukier (3Eg), Bartosz Piekarczyk (4AB)

34.

Obchody “Dnia Rzucania Palenia”

19.11.2021

Samorząd Uczniowski
oraz kl. 2E

Agnieszka Mucha
Aleksandra Szyba

 

35.

Wykład pt.”How to Research IIIicit Economies and Violence?” - transmisja z tłumaczeniem na język polski - WSB - dr Cecylia Fasrfan-Mendez z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego

19. 11. 2021

3EG

Justyna Renkowska

 

36.

Asertywność na rzecz przeciwdziałania przemocy- warsztaty antyprzemocowe

03.12.2021

3E - 20 osób

3Eg - 20 osób

A.Jabłońska-Trzebska

 

37.

1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

30.11-07.12.2021

 

A.Mucha

A.Jabłońska-Trzebska

A.Oleksy

przy współpracy z PSSE w Dąbrowie Górniczej

38.

Warsztaty projektu #InternetSafety dla uczniów.

08.12.2021 r.

3Ag, 3Eg

Barbara Sakowska

 

39.

Akcja charytatywna - zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt

15.12.2021 r.

wszyscy uczniowie ZST

Agnieszka Mucha

Aleksandra Szyba

Samorząd Uczniowski

 

40.

Świąteczna Zbiórka Słodyczy PCK dla potrzebujących będących pod opieką Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej

grudzień 2021

chętni uczniowie ZST

Justyna Renkowska

 

41.

Ogólnopolska Olimpiada pt. “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

grudzień 2021

10 chętnych uczniów ZST

Justyna Renkowska

1 miejsce: Amelia Cebo 2E

2 miejsce: Wiktoria Mazur 3EG

3 miejsce: Maja Kubala 2E

42.

Świąteczna Zbiórka pieniężna do puszki PCK

grudzień 2021

wszyscy uczniowie ZST

Justyna Renkowska

 

43.

Miejska akcja “Kartka dla Seniora”

15.12.2021 r.

wszyscy uczniowie ZST

Agnieszka Mucha

Aleksandra Szyba

Samorząd Uczniowski

 

44.

Mikołajki

06.12.2021 r.

wszyscy uczniowie ZST

Agnieszka Mucha

Aleksandra Szyba

Samorząd Uczniowski

 

45.

Andrzejki

30.11.2021 r.

klasy 1 i 2

Agnieszka Mucha

Aleksandra Szyba

Samorząd Uczniowski

Organizatorzy: uczniowie
z klas 2E, 2EB, 3A, 2A

46.

Akcja charytatywna - zbiórka ubrań, żywności,

środków higienicznych dla ubogich

15.12.2021 r.

wszyscy uczniowie ZST

Agnieszka Mucha

Aleksandra Szyba

Samorząd Uczniowski

we współpracy z Fundacją ITI oraz ZSS Nr 4 w Sosnowcu.

47.

Udział w Dąbrowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

17.12.2021 r.

uczniowie z klas: 2E, 2EB, 3E

Agnieszka Mucha

 

48.

Warsztaty w Fabryce Pełnej Życia
dla kandydatów do Młodzieżowej Rady
Miasta 2022 oraz warsztaty aktywizująco - integracyjne Szkoła Obywatelska Civitas 2.0

 

 

03.12.2021 r.

Emil Łosicki 3BC

Biernat Kacper 3A

Nawrot Jakub 3A

Ratajczyk Mikołaj 1A

Ormaniec Maciej 1A

Małecki Maciej1A

 

Agnieszka Mucha

 

49.

Warsztaty w Centrum Aktywności Obywatelskiej dla kandydatów
do Młodzieżowej Rady Miasta

27.11.2021 r.

07.12.2021 r.

14.12.2021 r.

Biernat Kacper 3A

Nawrot Jakub 3A

Ratajczyk Mikołaj 1A

Ormaniec Maciej 1A

Małecki Maciej1A

 

Agnieszka Mucha

Aleksandra Szyba

 

 

50.

Konkurs na plakat: 1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

07.12. 2021 r.

wszyscy uczniowie ZST

A.Mucha

A.Szyba

A.Jabłońska-Trzebska

A.Oleksy

 

51.

Młodzieżowa Rada Miasta:

- wybór Szkolnej Komisji Wyborczej,

- powiadomienie uczniów o możliwości kandydowania do MRM.

05. 01. 2022 r.

14-28. 01.2022r.

wszyscy uczniowie ZST

Agnieszka Mucha

Aleksandra Szyba

 

52.

Projekt Walentynka w języku obcym

luty 2022

uczniowie Technikum

Anna Cieślik

Monika Małagowska

Danuta Bratek

Anna Derduła

I miejsce - Dominik Sowa (3Cg)

II miejsce - Jakub Nawrot (3A)

III miejsce - Adam Grabiec (2E)

53.

Konkurs wojewódzki AUTOFACHMAN - eliminacje

03-04. 03. 2022r

Łukasz Skrzelowski

Filip Lubomski

Wójcik Dominik

Jakub Woźniak

Kacper Wiekiera

Sylwia Knapik - Siemońska

Filip Lubomski zakwalifikowany do II etapu

54.

IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Irlandii

Obchody Dnia Św. Patryka w ZST. Promocja szkoły.

17.03.2022

uczniowie klas 7 i 8 dąbrowskich szkół podstawowych,

wybrani uczniowie ZST

Anna Cieślik

Monika Małagowska

Jeremi Białas

I miejsce - SP 27 w ZSP

II miejsce - SP 26

III miejsce - SP 10

55.

Konkurs "Literatura jest jak obraz"

21.03.2021

Krzysztof Gorgoń,

Maciej Nowak kl. III Ag; Klaudia Lipigórska kl. II A;

Karolina Połomska kl. II E

Krystian, Danielczyk, Jakub Lenckowski, Kacper Socha kl. VIII SPdD;

Małgorzata Jarzyna, Wiktoria Miętka, Marek Janecki kl VII SPdD.

 

 

 

 

 

Małgorzata Nanuś

Agnieszka Janikowska

I miejsce - Maciej Nowak kl. III Ag

II miejsce -Krystian, Danielczyk, Jakub Lenckowski, Kacper Socha kl. VIII SPdD

III miejsce - Klaudia Lipigórska kl. II A, Karolina Połomska kl. II E

wyróżnienie - Marek Janecki kl. VII SPdD.

56.

Przeprowadzenie wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

11. 03.2022r.

Komisja wyborcza

Cała społeczność szkolna

Agnieszka Mucha

 

57.

Dzień Kobiet

08. 03. 2022r.

Samorząd Uczniowski

Agnieszka Mucha

 

58.

Walentynki online

14. 02. 2022r.

Samorząd Uczniowski

Agnieszka Mucha

 

59.

Konkurs wojewódzki AUTOFACHMAN - Pszczyna

16.03.2022r

Filip Lubomski

Sylwia Knapik - Siemońska

Finalista konkursu.

60.

 

II Konkurs Informatyczny „Miejsce, do którego lubię wracać”.

 

22.04.2022r.

(przesyłanie prac)

Rozstrzygnięcie maj 2022r.

wszyscy uczniowie ZST

Barbara Sakowska

 

61.

Pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża w ZST dla poszkodowanych podczas ataku na Ukrainę

marzec 2022

wszyscy uczniowie ZST

Justyna Renkowska

 

62.

Konkurs Plastyczny “Zjednoczeni z Ukrainą”

marzec 2022

chętni uczniowie ZST

Justyna Renkowska

I miejsce - Fabian Wierzbicki kl. 2C

II miejsce - Zuzanna Gulec kl. 3EG

63.

Konkurs Wojewódzki “I ty możesz zostać ratownikiem” w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego

16. 03. 2022

uczniowie klasy 2C: Karol Barwicki, Karol Ziarkowski, Maksymilian Stochelski

Justyna Renkowska, Joanna Jędryczek

 

64.

Wykłady z logistyki z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prowadzone przez dr Pawła Sobczaka

18. 03. .2022

2E, 2EB, 3E, 3EBG, 3EG, 4E

Justyna Renkowska

 

65.

3 Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport - transmisja

22. 03. 2022

3EG

Marta Góralska, Justyna Renkowska, Iwona Wilk

 

66.

Wykład w Urzędzie Miasta pt. “Język polski jako obcy i drugi” dotyczący nauczania dzieci i młodzieży - uchodźców z Ukrainy

24. 03. 2022

 

Justyna Renkowska

 

67.

Festiwal Nauki WSB - wykłady związane z transportem, eksploatacją i magazynowaniem

25. 03. 2022

3EG, 3EBG gr. 1

Marta Góralska, Justyna Renkowska, Joanna Gumuła