ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Uczelnie i instytucje

Współpraca z Fundacją "Godne Życie"


  W ramach projektu w szkole odbywają się następujace zajęcia:  
Obróbka obrazu i dźwięku
Instruktor: Zbigniew Kolera

Zajęcia umożliwią poznanie nowych technologii i wykorzystanie ich w praktyce poprzez umiejętność korzystania ze sprzętu oraz wykonania prezentacji i profesjonalnej fotografii. Głównymi elementami programu zajęć będą: komputer i jego zastosowanie, sposoby zapisu, przetwarzania i odczytu sygnałów AV, budowa, zasady działanie urządzeń służących do zapisu i odczytu dźwięku i obrazu różnych standardów, kompozycja ujęć, ruchy kamery, długość ujęć, kompozycja planu, montaż komputerowy z wykorzystaniem karty przechwytującej DV 500 plus, przechwytywanie klipów DV przy użyciu DV TOOLS, grafika komputerowa.
 
Mechatronika
Instruktor: Leszek Pokora

W ramach zajęć podopieczni otrzymują solidne podstawy klasycznych dziedzin wiedzy. Na tej bazie poznają wiedzę o materiałach i technikach wytwarzania, pracując z komputerowymi, wnikają w tajniki elektrotechniki i elektroniki. Zdobędą wiedzę o robotach, automatyce i mikroprocesorach. Przekazywana wiedza nie jest wiedzą książkową, gdyż cały proces nauki oparty jest o dużą liczbę godzin ćwiczeń praktycznych.