Zawody strzeleckie „ O Srebrne Muszkiety 2015”

W czwartek 16 kwietnia 2015 roku na strzelnicy pneumatycznej w Dąbrowie Górniczej odbył się etap miejski zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2015”.

Organizatorami strzeleckich zmagań młodzieży było: Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Klub Strzelecki LOK, Towarzystwo Sportów Obronnych „Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Do strzeleckiej rywalizacji przystąpiły pięcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu Dąbrowy Górniczej.
Zawodnicy po pięciu próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego mieli za zadanie oddać dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej do oddalonej o dziesięć metrów tarczy sportowej.

Pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi nagrodzono najlepszych strzelców w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców i III miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców zwyciężył Rafał Kosałka, który uzyskał 77 pkt.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:

Drużyna dziewcząt:
Dominika     Kulej