XXXIII zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze”

Miejski etap zawodów został przeprowadzony na Hali Sportowej ,,Centrum” we współpracy z Centrum Zarządzania Kryzysowego UM w Dąbrowie Górniczej, Towarzystwem Sportów Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespołem Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Zawody organizowane są przez Śląskiego Kuratora Oświaty i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz Dyrektora Biura Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z obronnością kraju i ratownictwem medycznym. Zawodnicy zmierzyli się w czterech punktowanych konkurencjach: w teście sprawnościowym, gdzie liczył się szybki bieg, zwinność oraz siła, w strzelaniu, które obejmowało 3 strzały próbne i 5 strzałów punktowanych z karabinka pneumatycznego do tarczy oddalonej o 10 m, w rzucie granatem ćwiczebnym do celu oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt najlepszą drużyną okazały się uczennice Zespołu Szkół Technicznych, które zajęły I miejsce. Na drugim miejscu w kategorii dziewcząt znalazło się V Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim III Liceum Ogólnokształcące. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęła Joanna Kurek (ZST), drugie Agnieszka Kłopocka (V LO), a trzecie zdobyła Izabela Sadłoń (ZST).

W klasyfikacji drużynowej chłopców na pierwszym miejscu sklasyfikowana została drużyna Zespołu Szkół Technicznych, drugie miejsce zajęli uczniowie Technicznych Zakładów Naukowych, a puchar trzeciego miejsca trafił w ręce uczniów V Liceum Ogólnokształcącego. Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców okazał się Łukasz Szepeta (ZST), drugie miejsce zdobył Paweł Duraj (III LO) a trzecie miejsce Damian Otto (ZST).

Pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi nagrodzono najlepsze drużyny w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Zwycięskie zespoły Zespołu Szkół Technicznych awansowały do dalszego etapu rywalizacji, gdzie będą reprezentować Dąbrowę Górniczą.

Skład drużyny Zespołu Szkół Technicznych:
dziewczęta:
  • Joanna Kurek,