ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

"Dom murem podzielony" - wyśpiewana lekcja wolności

Uczniowie klas I Ag, II AB, II C i III BC wzięli udział w poruszającym przedstawieniu muzycznym "Dom murem podzielony". Artyści dąbrowskiego Pałacu Kultury zabrali nas w podróż do czasów PRL - czasów, gdy ludzie marzyli o wolności. To pragnienie wolności wyrażali również poprzez muzykę, dlatego na scenie Sali Teatralnej mogliśmy usłyszeć utwory m.in. zespołów Dżem, Tilt, Perfect, Chłopcy z Placu Broni, Republika, a nawet Czesława Niemena. Siedząc na scenie obok występujących artystów, mogliśmy z bliska przeżywać ich emocje i stać się częścią przejmującego przedstawienia. Głównym założeniem spektaklu było przypomnienie, jak ważnym momentem w historii Polski stało się odzyskanie wolności w 1989 roku, a przesłaniem widowiska było hasło: nie chcemy, by polskie społeczeństwo było dzielone murem! Wycieczkę zorganizowała p. M. Nanuś. Opiekę sprawowały: p. M. Małagowska, A. Derduła, J. Gumuła.

Dom murem podzielony

Dom murem podzielony

Dom murem podzielony

Dom murem podzielony

Dom murem podzielony