ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

mLegitymacja

1. Co to jest?

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.
Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. To ważne! Ten mDokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.
Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

 

2. Jak uzyskać?

Wyślij e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z następującymi informacjami:
1. Imię.
2. Drugie imię.
3. Nazwisko.
4. PESEL.
5. Adres zamieszkania (ulica, nr domu, nr mieszkania, miejscowość, kod pocztowy).
6. Nr legitymacji.
7. Data ważności.
8. Data wydania wersji papierowej legitymacji.
9. Zdjęcie w formacie jpg lub jpeg o rozmiarze do 5MB (identyczne jak na papierowej wersji).


3. Jak uruchomić?