Koło Caritas w Pałacu Prezydenckim

Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Technicznych otrzymało niesamowite wyróżnienie. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Pierwszą Damą, Panią Agatą Kornhauser -Dudą. Wyjazd został zorganizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Angażujemy się w projekt „Młodzi Jałmużnicy” od pięciu lat, przeprowadzając wiele akcji charytatywnych na terenie szkoły, parafii, środowiska lokalnego oraz diecezji. Bierzemy udział w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach.

Dnia 25. 10. 2021 r. Pierwsza Dama gościła nas w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Podczas zwiedzania siedziby, Pan Prezydent Andrzej Duda przywitał się z nami i udał na spotkanie służbowe. Kulminacyjnym punktem programu było spotkanie z Panią Prezydentową i przedstawienie warsztatu pracy szkolnych kół. Następnie miał miejsce bankiet. Była to okazja do prywatnych rozmów z Pierwszą Damą, która chętnie odpowiadała na pytania wolontariuszy i dzieliła się swoim doświadczeniem. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani podarunkami. Czas spędzony przez nas w Pałacu Prezydenckim pozostanie miłym wspomnieniem.

Informacja o wydarzeniu została zamieszczona na Oficjalnej Stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w zakładce Pierwsza Dama

Delegacja Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół Technicznych z wizytą u Pierwszej Damy