Zaduszki

Obchody zaduszne są stare jak ludzkość. Nie ma takiego zakątka na ziemi, w którym nie oddawano by czci zmarłym. Dowiedzieliśmy się jak wspominano tego dnia zmarłych w Polsce przed wiekami.Następnie uczniowie przedstawili kulturę funeralną w Meksyku, czyli radosne Dia De Los Muertos, piękne i widowiskowe japońskie święto O- Bon oraz szokujące zwyczaje mieszkańców Madagaskaru podczas święta Famadihana.

Pamiętajmy, że Dzień wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są w Polsce również dniami pamięci narodowej.

W uroczystości wystąpili uczniowie: Klasa 3 A: Jakub Nawrot, Kacper Biernat, Klasa Klasa 3 Bc - Emil Łosicki, Kacper Biegański, Bartosz Dzbanuch, Maciej Dobrasz, Dawid Kostecki, Mateusz Kornobis, Klasa 2 Eb Julita Chejdysz, Natalia Dmytrowska, Klasa 2s Szymon Kocimski, Karol Grabowski. Oprawę audiowizualną przygotowali uczniowie klasy 3 Ebg: Nikodem Bluma i Kamil Kulka.

Zaduszki w Zespole Szkoł Technicznych w Dąbrowie Górniczej