ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Dzień św. Patryka w ZST

Już po raz piąty świętowaliśmy Dzień św. Patryka w naszej szkole wraz z uczniami dąbrowskich szkół podstawowych, którzy wzięli udział w interaktywnym Konkursie Wiedzy o Irlandii i św. Patryku. 

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 29  (opiekunowie: Justyna Szalska, Agnieszka Kurowska), drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 11  (opiekun: Paulina Dratwa), a trzecie miejsce przypadło drużynie z naszej szkoły. 

Laureaci otrzymali dyplomy oraz gadżety ufundowane przez  dyrektora Zespołu Szkół Technicznych oraz wydawnictwo językowe Pearson. Konkurs był doskonałą okazją, aby w ciekawy sposób sprawdzić swoją wiedzę na temat Irlandii i jej patrona, św. Patryka. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz byli bardzo dobrze przygotowani. 

Dzień św. Patryka w ZST to również lekcja kulturowa o Irlandii i św. Patryku, słuchanie irlandzkiej muzyki, degustowanie zielonych potraw i napojów oraz pamiątkowe zdjęcia z irlandzkim skrzatem Leprachaunem. Był to zatem dzień wspólnej nauki i zabawy zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego: Annę Cieślik, Monikę Małagowską oraz Jeremiego Białasa. W przygotowania również włączyła się Pani Natalia Krupa. 

Z okazji Dnia św. Patryka przygotowano też okolicznościową wystawę prac uczniów, którą można obejrzeć w gablocie przy sali B105. 

Cieszy nas fakt, iż naszym gościom bardzo podobał się pobyt w naszej szkole. Dodatkowo można była poznać ofertę edukacyjną ZST.

Gratulujemy zwycięskim drużynom. 

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji. 

 

Dzień św. Patryka w ZST

Dzień św. Patryka w ZST

Dzień św. Patryka w ZST

Dzień św. Patryka w ZST