Europejski Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej

W ubiegły piątek 29 września świętowaliśmy w Naszej Szkole różnorodność kulturową i językową w 3 edycji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych zaprezentowali 6 europejskich państw. Wszystkie prezentacje okraszono dużą ilością ciekawostek z dziedziny kultury i sztuki. Ponadto nasi uczestnicy przygotowali pyszne przekąski charakterystyczne dla kuchni prezentowanych krajów. Widzowie mogli spróbować tradycyjnej hiszpańskiej kiełbasy Rojo, włoskiego spaghetti czy też portugalskich przekąsek tapas.

Tradycyjnie, po wszystkim publiczność wybierała w tajnym głosowaniu najciekawszą prezentację. I miejsce zdobyły Włochy przygotowane przez klasę II E (Sofia Müller, Cezary Mendak, Patryk Kawczyński i Dominik Sowa III BD), na II miejscu znalazła się Polska (reprezentowana przez klasę 5A:Jakub Nawrot, Piotr Marzęciak, Patryk Zamojski), ), na III miejscu: Hiszpania ( Wiktoria Przygoda, Adrianna Koźmin z 5E i Patrycja Gradzińska z IVE). . Mogliśmy również oglądać Niemcy prezentowane przez uczniów klasy IIIA, Wielką Brytanię klasa 3E i 4E oraz Portugalię - klasa IVA.

Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele języków obcych: Monika Małagowska, Aneta Majdzik, Jeremi Białas.

Była to wyjątkowa lekcja kulturowa.