ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Zawody sportowo - obronne „ Sprawni jak żołnierze 2014”

 

I miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii chłopców

II miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt

W klasyfikacji indywidualnej chłopców:

I miejsce SEBASTIAN KURTEK

III miejsce KRYSTIAN GIZA

 

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

II miejsce WERONIKA BIAŁAS

GRATULUJEMY!!!

 

Dnia 09 kwietnia 2014 roku  w Hali Widowiskowo - Sportowej „Centrum” i strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze”.  Do  zawodów przystąpiły trzyosobowe  drużyny dziewcząt  i chłopców,  reprezentujących  szkoły  ponadgimnazjalne z terenu Dąbrowy Górniczej.

Organizatorami zawodów było: Centrum Zarządzania Kryzysowego  Urzędu  Miejskiego w Dąbrowie  Górniczej, Towarzystwo  Sportów  Obronnych  „Muszkiet” oraz  Zespół  Szkół  Technicznych  w  Dąbrowie  Górniczej.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży zagadnień związanych  z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Zawodnicy zmierzyli się w czterech punktowanych konkurencjach: w teście sprawnościowym liczył się szybki bieg, zwinność oraz siła, strzelanie obejmowało 3 strzały próbne i 5 strzałów punktowanych z karabinka pneumatycznego do tarczy, rzut granatem ćwiczebnym do celu oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Zawody sportowo - obronne „ Sprawni jak żołnierze 2014”

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:

Drużyna dziewcząt:

  • Kamila            Fikier
  • Weronika        Białas
  • Joanna            Bernaś

 

Drużyna chłopców:

  • Sebastian        Kurek
  • Radosław       Kubiczek
  • Krystian          Giza
  • Dominik         Fąferek
  • Rafał               Kosałka