ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

IV Zawody strzeleckie dla szkół gimnazjalnych

W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich – na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody strzeleckie dla szkół gimnazjalnych.

Celem zawodów było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji, popularyzowanie wśród młodzieży strzelectwa sportowego oraz integracja młodzieży i środowiska osób zainteresowanych strzelectwem.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Towarzystwem Sportów Obronnych „Muszkiet”.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.


Tegoroczny turniej strzelecki podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.

W zawodach uczestniczyły 3 – osobowe drużyny reprezentujące dąbrowskie szkoły gimnazjalne. Zawodnicy po pięciu próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów. O zajętym miejscu drużyny decydowała ilość łącznie zdobytych punktów.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum Nr 4 (186 pkt.), wyprzedając zespół  z Gimnazjum Nr 6 (163 pkt), a na trzecim miejscu  uplasowali się reprezentanci z Gimnazjum  Nr 3 (159 pkt).
W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepszą zawodniczką była Magdalena Sierka (54 pkt.) z Gimnazjum Nr 3, a najlepszym strzelcem wśród chłopców okazał się jej szkolny kolega  Maciej Turoń (75 pkt.).

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami, nagrodami książkowymi  i upominkami a wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami.
Kolejne zawody strzeleckie dla szkół gimnazjalnych odbędą się w przyszłym roku szkolnym.

Skład zwycięskich drużyn:
I miejsce    Gimnazjum Nr 4    Przemysław Chlebica, Maciej Latawiec, Marcin Rogoż
II miejsce    Gimnazjum Nr 6    Patryk Wołoszyn, Krzysztof Bodziak, Szymon Gawle
III miejsce    Gimnazjum Nr 3    Maciej Turoń, Piotr Nowak, Szymon Krawiec