ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 27-29 kwietnia br. odbyła się szkolna wycieczka do Trójmiasta. Młodzież naszej szkoły miała okazję przetestować nowy pociąg Pendolino. Przejazd pociągiem zajął nam jedynie 6 godzin w bardzo komfortowych warunkach. Na pokładzie pociągu zostaliśmy poczęstowani kawą i herbatą.

Po dotarciu do Gdyni zamieszkaliśmy w szkolnym schronisku młodzieżowym, które znajduje się w pobliżu stoczni. Pierwszym punktem wycieczki był Sopot. Wybraliśmy się na sesję zdjęciową na molo, a następnie przeszliśmy na Mondziak i jego atrakcje. Nie zabrakło również tradycyjnego moczenia stóp w morzu.

Drugi dzień, pomimo deszczu, spędziliśmy w Gdańsku zwiedzając Stare Miasto z jego licznymi atrakcjami. Kolejnego dnia, już przy sprzyjającej aurze, spędzaliśmy czas w Gdyni. Wybraliśmy się do Akwarium Gdyńskiego, przy nabrzeżu podziwialiśmy Dar Pomorza, Dar Młodzieży oraz Błyskawicę. Zwiedzaliśmy też Muzeum Marynarki Wojennej. W wolnym czasie wylegiwaliśmy się na plaży w Gdyni.

Wycieczka zakończyła się przyjazdem do Sosnowca na godzinę 22.00.

 

zapraszamy do galerii zdjęć