VI Zawody Strzeleckie dla Szkół Gimnazjalnych

Dnia 10 marca 2017 r. na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych  w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody strzeleckie dla szkół gimnazjalnych.

Celem turnieju było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji, pokazanie młodzieży alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, integracja młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie strzelectwa sportowego.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Towarzystwem Sportów Obronnych „Muszkiet”. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.

Tegoroczny turniej strzelecki podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.

W zawodach uczestniczyły 3 – osobowe drużyny reprezentujące dąbrowskie szkoły gimnazjalne. Zawodnicy po pięciu próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów.
O zajętym miejscu drużyny decydowała ilość łącznie zdobytych punktów, a w przypadku równiej ilości punktów większa ilość strzelonych 10, 9, 8 itd.

Po wyrównanym i zaciętym pojedynku strzeleckim bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum Nr 4 (238 pkt.), wyprzedając zespół z Gimnazjum Nr 5 (236 pkt.), a na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci z Gimnazjum  Nr 8 (236 pkt.).

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepszą zawodniczką była Nelly Kwaśkiewicz (82 pkt.) z Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi, a najlepszym strzelcem wśród chłopców Kajetan Cybulski z Gimnazjum Nr 4 (81 pkt.). Miejsce III zajęła Edyta Dudek (81 pkt.) z Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi a IV miejsce Igor Janus
(81 pkt.) z Gimnazjum Nr 4.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami, nagrodami książkowymi i upominkami a wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami.

Kolejne zawody strzeleckie dla szkół gimnazjalnych odbędą się w przyszłym roku szkolnym.

VI Zawody Strzeleckie dla Szkół Gimnazjalnych