Ostatnie spotkanie polsko-tureckie w ramach projektu E-twinning

Tym razem uczniowie przedstawili sobie wzajemnie prezentacje multimedialne dotyczące polskiej i tureckiej muzyki oraz opowiedzieli o miastach,w których mieszkają (Dąbrowa Górnicza,Atayurt).

Spotkanie odbyło się jak zawsze pod opieką nauczycieli języka angielskiego (Anna Cieślik,Serdar Mercan) oraz nauczycieli języka niemieckiego (Aneta Majdzik, Belgin Tepe).

Udział w projekcie „Kultura w pigułce” przyniósł naszym uczniom wiele korzyści, m.in:

• poznanie bliżej kultury,historii oraz zwyczajów Turcji
  • wzmocnienie kompetencji językowych w zakresie sprawności mówienia, pisania, czytania oraz słuchania zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego
  • udoskonalenie umiejętności w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych
  • większą motywację do nauki języków obcych

Liczymy na dalszą równie owocną współpracę językową w ramach projektu E-twinning ze szkołą w Atayurt w kolejnych latach nauki

spotkanie młodzieży w ramach projektu dwujęzycznego „Kultura w pigułce”