I miejsce w zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2011"

Dnia 26 maja 2011 roku na strzelnicy sportowej w Jaworznie młodzież szkół ponadgimnazjalnych przystąpiła do etapu rejonowego zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2011”.

o srebrne muszkiety 2011

Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z następujących miast: Dąbrowa Górnicza, Będzin, Jaworzno, Sosnowiec, Wojkowice i Żarnowiec.
Młodzież strzelała z karabinka sportowego, kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych, do tarcz oddalonych o 50 m. Każdy z zawodników oddał 40 strzałów podlegających ocenie.

o srebrne muszkiety 2011

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyły uczennice Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, zdobywając łącznie 1078 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jaworznie (1043 pkt.), a na trzecim drużyna z VII Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu (659 pkt.).
W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepsza była Joanna Kurek (Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej), która wystrzelała 367 punktów. Wyprzedziła Dominikę Ledę (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jaworznie) i swoje szkolne koleżanki Karolinę Formicką (III miejsce) i Justynę Baniak (IV miejsce).
Wśród chłopców drużynowo bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jaworznie, którzy zdobyli łącznie 1089 punktów. Wyprzedzili drużynę z Zespołu Szkół Budowlanych w Dąbrowie Górniczej (930 pkt.) i III Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie (695 pkt.).
Najlepszym strzelcem wśród chłopców okazał się Damian Oleksy (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jaworznie), który uzyskał 374 punkty. Kolejne miejsca zajęli jego koledzy z drużyny Arkadiusz Czubak i Marcin Czubak.
0 srebrne muszkiety

Zwycięska drużyna dziewcząt Zespołu Szkól Technicznych w Dąbrowie Górniczej awansowała do etapu wojewódzkiego zawodów, który odbędzie się 7 czerwca w Bieruniu Nowym.
o srebrne muszkiety 2011

Skład drużyny dziewcząt reprezentującej Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej:
  • Joanna Kurek,
  • Karolina Formicka,