Festiwal zawodów

Dnia 15.02.2017 młodzież klas III i IV Zespołu Szkól Technicznych wzięła udział w FESTIWALU ZAWODÓW, który zorganizowany został w Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej przez doradcę zawodowego - Sylwię Błachno. Uczniowie mieli okazję spotkać się z pracodawcami, przedstawicielami uczelni wyższych i instytucjami związanymi z rynkiem pracy. W wydarzeniu wzięli udział następujący pracodawcy :

• Adient;
  • Tauron;
  • Zues;
  • ZakÅ‚ad Energetyczny ZEN;
  • Ananke Business Communication - grupa kapitaÅ‚owa Leasing Group;
  • Huhtamaki.

Młodzież mogła również zapoznać się z ofertą szkół i uczelni wyższych:

• Politechnika ÅšlÄ…ska Gliwice;
  • Uniwersytet Ekonomiczny Katowice;
  • Wyższa SzkoÅ‚a Technologii Informacyjnej Katowice;
  • Wyższa SzkoÅ‚a ZarzÄ…dzania OchronÄ… Pracy Katowice;
  • Wyższa SzkoÅ‚a Biznesu DÄ…browa Górnicza ( + Inkubator PrzedsiÄ™biorczoÅ›ci);
  • Wyższa SzkoÅ‚a Humanitas Sosnowiec;
  • ÅšlÄ…ska Wyższa SzkoÅ‚a Medyczna Katowice;
  • Å»AK.

Festiwal Zawodów był miejscem spotkań z instytucjami związanymi z rynkiem pracy:

• Powiatowy UrzÄ…d Pracy DÄ…browa Górnicza;
  • Punkt PoÅ›rednictwa Pracy Sosnowiec i DÄ…browa Górnicza;
  • Mobilne Centrum Informacji Zawodowej DÄ…browa Górnicza;
  • MÅ‚odzieżowe Centrum Kariery Katowice i BÄ™dzin.

Wystawcy służyli swoją wiedzą i pomocą na każdy poruszony temat przez uczniów. Kolorowe prezentacje multimedialne, plakaty, broszury, ulotki oraz upominki - były nieodłącznym elementem tego wydarzenia.

Odbył się również szereg wykładów, warsztatów i prelekcji prowadzonych przez zaproszonych gości. Naszym priorytetem jest uświadamianie młodych ludzi w kwestiach dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej.

Mamy nadzieję,że każdy znalazł "coś" dla siebie.

Festiwal zawodów